Moduł stomatologiczny

Moduł stomatologiczny – opis
Moduł stomatologiczny wspomaga pracę każdego stomatologa, który w sposób graficzny może przedstawić stan uzębienia pacjentów.
Moduł ten jest wyposażony w 3 diagramy zębowe, które są przypisane do poszczególnych sekcji wizyty:
– wywiad stomatologiczny (przegląd) – oznaczanie aktualnego stanu uzębienia wraz z definiowaniem odpowiednich chorób
– badanie stomatologiczne – zaznaczanie wyleczonych zębów
– zalecenia – automatycznie obrazowane jest uzębienie, które pozostaje do leczenia dla pacjenta (automatyczna różnica: przegląd – badanie stomatologiczne)

Kilka ważnych kwestii dotyczących diagramu zębowego:
– specjalista ma możliwość samodzielnego definiowania chorób za pomocą kreatora
w przypadku zaznaczenia odpowiedniej choroby na diagramie zębowym, automatycznie tworzy się opis tekstowy w dokumentacji medycznej
w przypadku wyleczenia zęba automatycznie odnotowywany jest ten fakt w opisie przebiegu badania
zalecenia dla pacjenta konstruowane są automatycznie jako różnica w tym co było zaznaczone w przeglądzie, a tym co zostało wykonane w trakcie wizyty
diagram zębowy z sekcji wywiad stomatologiczny jest automatycznie kopiowany do kolejnej wizyty pacjenta, który zgłasza się do stomatologa na kontynuację leczenia. Dzięki czemu zachowana zostaje ciągłość historii leczenia
diagramy zębowe dedykowane zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci, które można definiować w sekcji wizyty: wywiad stomatologiczny

W jaki sposób uruchomić moduł stomatologiczny

Każdy specjalista ze swojego konta może uruchomić moduł stomatologiczny, który zawiera 3 diagramy zębowe w oknie przeprowadzania wizyty.
Image

Moduł stomatologiczny można również włączyć z konta administratora. W tym celu z bocznego menu kliknij w zakładkę PLACÓWKI -> SPECJALIŚCI -> ikona edycji.
W panelu bocznym wysuwanym, zaznacz checkbox Moduł stomatologiczny. Wprowadzone dane należy zatwierdzić przyciskiem ZAPISZ.

Image

W jaki sposób oznaczać stan uzębienia?

Na diagramie zębowym możesz oznaczać aktualny stan uzębienia poprzez zaznaczenie odpowiedniego zęba, a następnie kliknięcia w jedną z zakładkę, które znajdują się nad diagramem zębowym w sekcji Wywiad stomatologiczny.
Image

W jaki sposób zdefiniować choroby uzębienia?

Diagram zębowy może przedstawiać w formie graficznej choroby danych zębów za pomocą wybranych przez Ciebie kolorów. Każdy specjalista może tworzyć własne choroby uzębienia za pomocą kreatora chorób, który dostępny jest w oknie przeprowadzania wizyty, w sekcji wywiad stomatologiczny. W tym celu wystarczy kliknąć w ikonę “Zdefiniuj możliwe choroby”.
Image

W panelu bocznym wysuwanym zdefiniuj odpowiednie choroby, poprzez kliknięcie w zieloną zakładkę DODAJ CHOROBĘ

Image

W kolejnym kroku określ nazwę choroby, opis, który będzie widoczny na dokumentacji medycznej oraz kolor jakim będa oznaczane choroby uzębiania na diagramie. Wprowadzone dane zatwierdź zieloną zakładką ZAPISZ.

Image

W jaki sposób oznaczyć choroby zębów na diagramie?

W oknie przeprowadzania wizyty,w sekcji wywiad stomatologiczny oznacz całego zęba poprzez kliknięcie w checkbox znajdujący się tuż nad nim/pod nim lub oznacz jedynie jego fragment. Następnie wybierz odpowiednią chorobę, zdefiniowaną przez Ciebie. W ten sposób ząb zostanie oznaczony kolorem, który przypisałeś do odpowiedniej choroby w kreatorze.
Image
Dodatkowo zostanie automatycznie uzupełniony opis w sekcji dolegliwości na bazie oznaczonych przez Ciebie chorób.
Image
Jeżeli chcesz dokonać korekty w oznaczeniu danego zęba, możesz cofnąć ustawienia poprzez zaznaczenie odpowiedniego zeba checkboxem, a następnie kliknięcie w 1 zakładkę znajdującą się tuż nad diagramem.
Image
W ten sposób zostaną przywrócone pierwotne ustawienia – wygląd zęba.

W jaki sposób zaznaczyć na diagramie, że ząb został wyleczony?

W oknie przeprowadzania wizyty,w sekcji wywiad stomatologiczny oznacz całego zęba popW sekcji Badanie wybierz odpowiedni ząb, a następnie kliknij w szara zakładkę “Wylecz zęba”. Ząb na diagramie powróci do stanu przed oznaczeniem choroby (zniknie oznaczenie kolorystyczne), a także zostanie uzupełnione automatycznie pole Badanie stomatologiczne. rzez kliknięcie w checkbox znajdujący się tuż nad nim/pod nim lub oznacz jedynie jego fragment. Następnie wybierz odpowiednią chorobę, zdefiniowaną przez Ciebie. W ten sposób ząb zostanie oznaczony kolorem, który przypisałeś do odpowiedniej choroby w kreatorze.
Image

Automatyczne uzupełnianie zaleceń z modułem stomatologicznym

Zalecenia dla pacjenta z wizyty tworzą się automatycznie, zarówno zalecenia opisowe, jak i zalecenia przedstawione za pomocą diagramu zębowego. Zalecenia to różnica pomiędzy chorobami uzębienia, a wyleczonymi zębami.
Image
Image

Jesteś managerem lub właścicielem placówki?

Obecnie wszyscy nasi eksperci są poza biurem. Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy do ciebie, aby zaprezentować Ci funkcje, które usprawnią pracę w Twojej placówce!

Oddzwonimy jak najszybciej to możliwe w dni robocze od poniedziałku do piątku od 9 do 17.

Cześć!

Podaj numer telefonu, a oddzwonimy do 2 minut!