Poleć Proassist znajomym i zbieraj nagrody:

Poleć Proassist znajomym i zbieraj nagrody:

Jak wdrożyć telekonsultację w swoim gabinecie?

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zarówno personel medyczny, jak i pacjenci coraz chętniej sięgają po narzędzie telemedycyny nazywając się bardzo często w różny sposób (E-wizyty, telekonsultacje, konsultacje on-line, wizyty online). Niezależnie od nazewnictwa, sens tego jest taki, że dzięki teleporadom pacjenci mogą skonsultować się z lekarzem bez wychodzenia z domu.

Podpowiadamy jak w kilku krokach wdrożyć w swoim gabinecie telekonsultację.

Zadania rejestracji telefonicznej

KROK 1. DODANIE USŁUGI

Dodaj nową usługę związaną z telemedycyną, np. telekonsultcja, teleporada, itp. Określ cenę oraz czas trwania, a także przypisz do niej kolor. Uwaga: najlepiej, taki który nie jest używany do innych usług, aby w łatwy sposób odróżnić teleporadę od zwykłej wizyty.

KROK 2. INFORMACJA DLA REJESTRACJI TELEFONICZNEJ

W miejsce informacji dla rejestracji telefonicznej wpisz, w jaki sposób chcesz przeprowadzać telekonsultacje, tak aby mogła poinformować pacjenta w trakcie zapisu.

Form telekonsultacji jest sporo, najlepiej wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie i dla pacjenta:

a. można zadzwonić do pacjenta w czasie, w którym miał on mieć wizytę, na wskazany numer.
b. można zaprosić pacjenta do video wizyty lub do chatu o wyznaczonej porze na wybranym przez siebie narzędziu, np. WhatApp, Skype, Zoom
c. można poprosić pacjenta aby dzwonił o wyznaczonej porze.

KROK 3. PŁATNOŚĆ ZA USŁUGĘ

W zależności od chęci, możesz poprosić pacjenta o płatność przed wizytą lub po wizycie.

a. płatność po wizycie:

Jeżeli decydujesz się na płatność po wizycie, to sprawa wydaje się być łatwiejsza. Po prostu po skończonej wizycie należy poprosić pacjenta aby wpłacił na konto pieniądze, w tytule zapisując np. imię i nazwisko pacjenta.

Gdy płatność pojawi się na koncie można zaznaczyć taką wizytę w systemie jako opłaconą.

b. płatność przed wizytą:

W takim przypadku w mailu wysyłanym do pacjenta przed wizytą, napisz numer konta, na który pacjent powinien przelać pieniądze, tytułem np. imię i nazwisko pacjenta.

W ten sposób, w dzień przyjmowania możesz sprawdzić przelewy na konto i ustawić konkretny status dla wizyt (opłacone). W ten sposób zobaczysz, którzy pacjenci dokonali płatności za swoje wizyty.

W skrajnym przypadku, jeżeli do wizyty jest niedługi termin, możesz poprosić pacjenta aby przesłał potwierdzenie zapłaty za wizytę przed jej rozpoczęciem na maila.

KROK 4. INFORMACJA MAILOWA DLA PACJENTA

W zależności, które narzędzie wybrałeś do przeprowadzenia konsultacji, czy zwykły telefon czy np. Skype, powinieneś taką informację umieścić w mailu do pacjenta.

Co powinno znaleźć się w mailu do pacjenta:

• forma kontaktu telekonsultacji (telefon, skype, whatapp, chat, messenger, itd.)
• poinformować pacjenta, kto będzie rozpoczynającym kontakt. Czy lekarz sam zadzwoni do pacjenta, czy pacjent powinien zadzwonić
• ewentualnie podaj link do swojego konta w narzędziu, które wybrałeś
• forma zapłaty: przed czy po wizycie
• numer konta do wpłacenia za wizytę
• adres mailowy na który pacjent powinien przesłać potwierdzenie zapłaty za wizytę

KROK 5. TELEPORADA

Wypełnienie dokumentacji podczas teleporady nie zmienia się w stosunku do zwykłego przeprowadzania wizyty. Możesz natomiast w miejsce BADANIE wpisać Konsultacja telefoniczna, aby w dokumentacji medycznej pojawił się taki zapis.

Po przeprowadzeniu teleporady i wypełnieniu dokumentacji ewentualnie po wystawieniu e-recepty, czy skierowania, możesz taką wizytę pobrać w formie PDF i wysłać na adres mailowy do pacjenta.

Po wystawieniu e-recepty, jeżeli w systemie będzie podany numer pacjenta, to dostanie on automatycznie SMS z kodem e-recepty, na bazie którego będzie mógł wybrać lek w aptece.

Proassist jest aktualnie w czasie wdrażania rozwiązania systemowego dla videoporad, a także systemu płatności, tak aby jeszcze bardziej usprawnić przeprowadzanie zdalnych konsultacji.

Tutaj znajdziesz informację, jak stworzyć usługę telekonsultacji.

Jesteś managerem lub właścicielem placówki?

Zostaw swój numer, a zadzwonimy do Ciebie i przedstawimy dostępne funkcję systemu Proassist, które usprawnią pracę w Twojej placówce.

Cześć!

Podaj numer telefonu, a oddzwonimy do 2 minut!