Program do obsługi gabinetu lekarskiego - w jaki sposób go wybrać?

Organizacja pracy gabinetu lekarskiego lub placówki medycznej, to skomplikowany, ale bardzo ważny proces. Jak z pewnością wiesz, na rynku są dostępne systemy medyczne takie, jak na przykład Proassist, które mogą pomóc Ci w lepszym zarządzaniu swoją przychodnią lub jednoosobową praktyką medyczną. Aby podnieść poziom komfortu korzystania z naszego oprogramowania medycznego, możemy zaproponować Ci skorzystanie z programu, jakim jest aplikacja medyczna.

Systemy medyczne - jakie są podstawowe funkcje gwarantowane przez oprogramowanie medyczne?

Jeśli szukasz oprogramowania medycznego, na pewno zdajesz sobie sprawę z podstawowych funkcji, jakie gwarantują różne systemy medyczne. Program do obsługi gabinetu lekarskiego w podstawowej wersji powinien zawierać: 

  • Grafik całej placówki i poszczególnych specjalistów. W systemie Proassist oraz aplikacji medycznej, grafik pracy jest łatwy i przejrzysty. Dzięki temu rejestratorka medyczna podczas rozmowy telefonicznej z pacjentem może bez problemu wyszukać wolne terminy i rezerwować wizyty. Dostępny grafik umożliwia zestawienie pracy kilku specjalistów tego samego dnia. 
  • Moduł elektronicznej dokumentacji medycznej pacjentów (EDM). Program do obsługi gabinetu lekarskiego pozwala gromadzić w ogólnodostępnym miejscu niezbędne informacje na temat stanu zdrowia i chorób pacjenta oraz udzielonych mu świadczeń medycznych. Dzięki EDM specjalista podczas wizyty może sporządzić jej opis (po skorzystaniu z szablonu), wystawić elektroniczne dokumenty, takie jak e-recepta, e-zwolnienie lekarskie lub e-skierowanie. Jak zatem warto zauważyć, system medyczne to coś więcej niż program do recept. 
  • Szablony wizyt pacjentów. Ta funkcja pozwala bardziej skupić się na pomocy pacjentom niż uzupełniania dokumentacji medycznej w trakcie wizyty. Wszystko dlatego, że możesz skorzystać z utworzonych szablonów, przez co dane mogą zostać uzupełnione automatycznie.
  • Przypomnienia SMS redukują ryzyko nieobecności pacjenta na wizytę ze względu na to, że pacjent może o niej zapomnieć. System automatycznie wysyła przypomnienie o nadchodzącej wizycie, a pacjent ma możliwość jej odwołania do ustalonego przez nas terminu. W ten sposób zarządzanie placówką medyczną jest dzięki temu prostsze, a luki w grafiku specjalistów mogą pojawiać się coraz rzadziej. Kiedy bowiem masz komunikat w odpowiednim czasie o tym, że pacjent nie pojawi się na wizycie – możesz przyjąć na jego miejsce innego pacjenta.

Oprogramowanie medyczne Proassist

Nasi klienci mogą korzystać nie tylko z podstawowych funkcji. Stawiamy na rozwój, dlatego przynajmniej raz w miesiącu prezentujemy Was nowe funkcjonalności systemu i aplikacji medycznej. Program do obsługi gabinetu lekarskiego Proassist to dostęp do funkcji takich jak: 

  • Telekonsultacje – co zwiększy dostęp do opieki medycznej dla Twoich pacjentów, a sytuacje wymagające wyłącznie wystawienia np. e-recepty, specjaliści załatwią w tzw. międzyczasie lub określonych godzinach. 
  • Marketing SMS – doprowadź do stałej komunikacji ze swoimi pacjentami i ciesz się wyższą popularnością swojego podmiotu.
  • Widget rejestracji online – zapewnij sobie wygodę i umożliwiaj całodobową, bezobsługową rejestrację na Twojej stronie internetowej. 
Image

Jesteś managerem lub właścicielem placówki?

Obecnie wszyscy nasi eksperci są poza biurem. Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy do ciebie, aby zaprezentować Ci funkcje, które usprawnią pracę w Twojej placówce!

Oddzwonimy jak najszybciej to możliwe w dni robocze od poniedziałku do piątku od 9 do 17.

Cześć!

Podaj numer telefonu, a oddzwonimy do 2 minut!