Podstawowe funkcje systemu medycznego - czyli jakie?

Zastanawiasz się nad tym, jakie są podstawowe funkcje systemu medycznego i dlaczego warto zdecydować się na konkretne rozwiązania? Bez dwóch zdań niektóre z dostępnych funkcjonalności w systemach medycznych, jakie są popularne w Polsce mogą być dla Ciebie ogromną zagadką. Czy jednak wśród nich istnieją takie, które można uznać za podstawowe? Sprawdźmy poniżej! 

Oprogramowanie medyczne - jakie są jego podstawowe funkcje?

Wybór oprogramowania medycznego powinien wiązać się z wybraniem takiego systemu, który odpowiada wymaganiom danej placówki medycznej. Czy wiesz, dlaczego to takie istotne? Przede wszystkim ze względu na fakt, że oprogramowanie medyczne wpłynie na jakość świadczonych usług w placówce. Jeśli zdecydowałeś się założyć klinikę lub planujesz zmianę sposobu organizacji pracy, zwróć uwagę na nasze wskazówki, które pozwolą Ci na wybranie odpowiedniego oprogramowania medycznego.

Image

Jakie są podstawowe funkcje systemu medycznego?

Pierwszym krokiem jest zadanie sobie pytanie, jakie oprogramowanie medyczne, z jakimi funkcjami jest Ci potrzebne. Wybór dostępnego rozwiązania może różnić się w zależności od tego, czy prowadzisz pojedynczy gabinet lekarski, czy zarządzasz dużą ilością razem pracujących ze sobą specjalistów. 

Image

Jakie są podstawowe funkcje systemu dla medyka?

Oprogramowanie medyczne, które wybierzesz musi posiadać funkcje istotne z perspektywy prowadzenia konkretnej działalności. Ważne, aby funkcje systemu były proste do zrozumienia i łatwe do wprowadzenia dla całego personelu medycznego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zarówno lekarze, jak i rejestracja medyczna nie dysponuje czasem, który chcą poświęcać na wielokrotne klikanie i poszukiwanie, dlatego oprogramowanie medyczne odpowiednie dla Twojej placówki to takie, które pozwala na szybki dostęp dokumentacji medycznej pacjentów i umożliwia szybkie wystawiania e-recept, e-skierowania i e-ZLA. 

Mobilny dostęp do systemu

Wybór konkretnego programu medycznego może być uzależniona również od dostępu do podstawowych danych przez urządzenia mobilne. To sposób na to, aby sprawdzić grafik pacjentów poza miejscem pracy lub uzupełnić notatki na temat wizyt pacjentów.

Pomoc na każdym etapie współpracy

Pomoc techniczna i dostęp do niej na każdym etapie współpracy. Rzetelna firma to taka, która wspiera swojego klienta nie tylko na etapie podpisywania umowy, ale służy pomocną dłonią podczas korzystania z systemu. Chyba trudno o znalezienie bardziej frustrującej sytuacji niż brak możliwości wykonania danej czynności w systemie podczas wizyty, prawda? Co innego, jeśli w godzinach pracy dostawcy oprogramowania medycznego kompetentne i miłe osoby nie tylko błyskawicznie odbiorą telefon, ale również będą gotowe rozwiązań wskazany problem w miarę swoich możliwości.

Image

Jesteś managerem lub właścicielem placówki?

Obecnie wszyscy nasi eksperci są poza biurem. Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy do ciebie, aby zaprezentować Ci funkcje, które usprawnią pracę w Twojej placówce!

Oddzwonimy jak najszybciej to możliwe w dni robocze od poniedziałku do piątku od 9 do 17.

Cześć!

Podaj numer telefonu, a oddzwonimy do 2 minut!