Lean w medycynie - pomoc dla pacjentów, personelu medycznego i zarządom placówek medycznych

Odwiedź grupę na Facebooku, aby mieć stały dostęp do informacji z branży medycznej!

Naszym gościem był Pan Jakub Napierała z firmy Lean w Medycynie. Firma sama przedstawia się jako zespół, który pomaga zobaczyć więcej i pójść dalej. Zainteresowani tym tematem zdecydowaliśmy się sprawdzić, co to tak właściwie oznacza. Lean w medycynie od wielu lat współpracuje z sektorami takimi jak medycyna, produkcja i usługi. Czas spędzony na doskonaleniu swoich umiejętności pozwolił na uzyskanie efektów, umożliwiających dobre doradzanie innym. Obecnie zespół Pana Grzegorza Koczora skutecznie pomaga personelowi medycznemu, pacjentom i zarządom szpitali oraz innych placówek medycznych. 

Lean w medycynie - krok po kroku

Pierwszy krok to analiza. Na samym początku eksperci doprowadzają do rozmowy z pracownikami danego podmiotu. Ten aspekt umożliwia kompleksową weryfikację procesów, które zachodzącą w konkretnym obszarze. Drugi krok to inspiracja. Podczas którego organizowane są wszelkiego rodzaju warsztaty i przyjmują one formy gry edukacyjnej Lean Air. Dzięki temu osoby korzystają z usług zespołu mogą przekonać się o bezpośrednim wpływie lean managementu na efektywność codziennej pracy w ochronie zdrowia. Trzeci krok transformacja. Czyli inicjowanie procesu ciągłej zmiany organizacji, obejmując również sferę zarządzania. Cel? Inspiracja do zbudowania samodoskonalającej się organizacji.

Czym zajmuje się Lean w medycynie?

Zespół Lean w medycynie współpracuje z klientami w sposób, umożliwiający diagnozowanie problemów, opracowanie i wdrażanie rozwiązań w postaci strategicznego programu rozwoju. Wszystkie jego elementy są dostosowane do indywidualnych potrzeb danej organizacji. proces wprowadzania zmian w organizacji wymaga systematycznej pracy i jest bardzo czasochłonny, wymaga również ustrukturyzowanego podejścia.

Lean Hospital - budowanie strategicznych programów rozwoju organizacji

Działanie pozwala na stworzenie sprawdzonego modelu zarządzania procesami w organizacji z branży medycznej. Zgodnie z Lean Hospitals wspierane są zmiany dotyczące Pacjenta, Pracownika i Pracodawcy. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie efektu synergii pod kątem efektywności na trzech obszarach – finansowych, procesowym i jakościowym w danej organizacji. Cel? Efekty z leczenia pacjenta mają być osiągane z możliwie najlepszym wykorzystaniem dostępnych zasobów i aby nie odbywało się to kosztem bezpieczeństwa/komfortu personelu medycznego. 

Diagnoza potencjału organizacji - szybka analiza możliwości

Helicopter View – badanie trwa kilka dni, a w jego trakcie następuje między innymi obserwacja miejsca wykonywania procesu, pomiary i analiza marnotrawstw, a także wykonywanie mapy przepływu procesu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź na stronie firmowej naszego prelegenta Lean w Medycynie

Image

Jesteś managerem lub właścicielem placówki?

Obecnie wszyscy nasi eksperci są poza biurem. Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy do ciebie, aby zaprezentować Ci funkcje, które usprawnią pracę w Twojej placówce!

Oddzwonimy jak najszybciej to możliwe w dni robocze od poniedziałku do piątku od 9 do 17.

Cześć!

Podaj numer telefonu, a oddzwonimy do 2 minut!