Zadania rejestratorki medycznej

Zakres obowiązków rejestratorek medycznych jest bardzo szeroki. Osoby na tym stanowisku mają wiele zadań. Oprócz stacjonarnej i telefonicznej rejestracji wizyt sprawują kontrolę nad dokumentacją medyczną, oraz zajmują się pacjentami w placówce. 

Z uwagi na różnorodność obowiązków stanowisko rejestratorki medycznej wymaga dobrej organizacji pracy. Zadania związane z prowadzeniem dokumentacji medycznej wymagają skupienia, natomiast stały kontakt z pacjentem — komunikatywności.

wysyłka zdarzeń medycznych

Czym dokładnie zajmują się rejestratorki medyczne?

  • Przede wszystkim rejestracją pacjentów, oraz wszystkim, co z nią związane: zapisywaniem wizyt, oraz ich przekładaniem, oraz odwoływaniem. To zadanie jest ściśle związane z panowaniem nad terminarzem wizyt. Rejestratorka medyczna z jednej strony dba o to, żeby znaleźć najbardziej dogodny termin dla pacjenta, z drugiej stara się, aby w grafiku lekarza nie było zbędnych luk.
  • Rejestratorki medyczne przyjmują od pacjentów materiały do badań, oraz są odpowiedzialna za przekazywanie ich do laboratorium. Następnie wydają wyniki tych badań pacjentom.
  • Prowadzenie oraz przechowywanie dokumentacji medycznej również wchodzi w zakres obowiązków rejestratorek medycznych. Osoby na tym stanowisku wypełniają karty pacjenta, oraz dbają o to, aby wszystkie karty trafiały do gabinetu lekarskiego przed wizytą.
  • Rejestratorki wystawiają faktury oraz rachunki za świadczenia medyczne. Pacjent wizytę w placówce medycznej rozpoczyna w recepcji w celu uzyskania informacji w kwestii gabinetu, w którym przyjmuje lekarz. Następnie po zakończeniu wizyty w gabinecie lekarskim pacjent udaje się do recepcji w celu uregulowania opłaty. Osoby zatrudnione w rejestracji medycznej obsługują pacjenta od momentu zapisu do wyjścia z przychodni. 
  • W zakres obowiązków rejestratorek medycznych wchodzi także prowadzenia statystyk finansowych. Osoby na tym stanowisku sporządzają sprawozdania i pozostawiają do wglądu managerom placówki.
Case study

Wielozadaniowość rejestratorek medycznych

Pracownik rejestracji medycznej powinien być wielozadaniowy. Wiąże się to szerokim zakresem obowiązków, które czekają na taką osobę na tym stanowisku. Prowadzenie dokumentacji medycznej oraz sporządzanie sprawozdań wymaga dużej staranności. Kontakt z pacjentem wymaga dużej komunikatywności oraz radzenia sobie w stresowych sytuacjach. W placówkach medycznych zdarzają się rozmaite sytuacje, związane z opóźnieniami, czy nagłą nieobecnością lekarza. Dlatego rejestratorki medyczne powinny posiadać umiejętność łagodzenia tego typu sytuacji.

Różnorodność zadań na stanowisku rejestratorki medycznej wymaga dużej elastyczności oraz wielozadaniowości. Zakres jej obowiązków obejmuje czynności, które wiążą się zarówno z dużą starannością, jak i komunikatywnością. Rejestratorki z jednej strony dbają poprawne prowadzenie dokumentacji medycznej, z drugiej są w stałym kontakcie z pacjentami. Dlatego praca na tego typu stanowisku wymaga dobrej organizacji czasu oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Image

Jesteś managerem lub właścicielem placówki?

Obecnie wszyscy nasi eksperci są poza biurem. Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy do ciebie, aby zaprezentować Ci funkcje, które usprawnią pracę w Twojej placówce!

Oddzwonimy jak najszybciej to możliwe w dni robocze od poniedziałku do piątku od 9 do 17.

Cześć!

Podaj numer telefonu, a oddzwonimy do 2 minut!