Zadzwoń i dowiedz się więcej od naszych specjalistów!

Wrześniowe nowości w systemie Proassist

Nieustannie staramy się, aby korzystanie z systemu Proassist było dla naszych użytkowników coraz bardziej funkcjonalne. Systematycznie dodajemy nowe opcje do naszego oprogramowania oby rozszerzyć zakres jego możliwości.

We wrześniu udostępniliśmy funkcjonalności, z których już korzystają niektórzy nasi klienci. Poniżej opisaliśmy każdą z nich.

Dodawanie leków do ulubionych w sekcji E-recepta

Dana opcja usprawnia wystawianie pacjentom e-recepty. Dodając lek do ulubionych każdy lekarz może szybko wystawić receptę na wybrany lek. Wystarczy jednorazowo dodać dany lek do ulubionych, a pokaże się on jako pierwszy podczas wybierania go w sekcji wyszukiwania podczas wypisywania recepty.

Dzięki temu lekarz wystawiający receptę, nie musi wpisywać nazwy leku każdorazowo. Wystarczy, że kliknie na listę wyszukiwania, a lek, który dodał do ulubionych, wyświetli się natychmiastowo. Takie rozwiązanie zdecydowanie uprości i skróci wystawianie recepty.

Automatyczne wypełnianie mocy składników leku Rpw

Wystawianie recept na leki, które zawierają środki odurzające lub psychotropowe (Rpw) wiąże się z pewnymi wymaganiami,
które powinny być spełnione, aby lek został wydany w aptece. Rpw musi być jedynym lekiem wypisanym na danej recepcie podczas wizyty. Dlatego, w przypadku wypisywania tzw. leku narkotycznego, nie ma możliwości dodania do recepty innych leków.
Dodatkowo, na recepcie powinna być oznaczona jego dawka. Oprócz tego e-recepta na leki Rpw powinna zawierać dokładne dawkowanie, oraz wpisaną słownie ilość substancji czynnych. Nowością w naszym oprogramowaniu jest automatyczne uzupełnianie mocy składników Rpw, która będzie widoczna na recepcie. Bez uzupełnionych informacji o mocy składników tego lek,
nie zostanie on wydany.

Samoczynne zamykanie grafiku na dany dzień

Grafik każdego lekarza korzystającego z oprogramowania Proassist może zamykać się automatycznie każdego dnia. Dzięki tej opcji w systemie pacjenci będą mogli rezerwować wizyty na ten sam dzień tylko do 8:00 rano. Jeśli nikt nie zarezerwuje wizyty do tej godziny, lekarz ma pewność, że tego dnia do gabinetu nie przyjdzie już żaden pacjent zapisany dzisiaj. Pomoże to w lepszym planowaniu bieżącego dnia oraz daje pewność, że w grafiku nie pojawi się żadna niezaplanowana wcześniej wizyta. Oczywiście każdy lekarz korzystający z tej opcji ma możliwość kontrolowania swojego grafiku. Zarówno on, jak i rejestracja medyczna w jego placówce może w dalszym ciągu zapisywać pacjentów na wizyty. Dana możliwość zablokowana jest wyłącznie dla pacjentów rezerwujących wizyty przez rejestrację on-line oraz tych zapisywanych przez konsultantów Proassist. Dodatkowo w każdym momencie można zrezygnować z danej opcji wyłączając ją w systemie.

Dana opcja pozwala na zaplanowanie ewentualnych luk w grafiku lekarza. Zamykając dzień pracy automatycznie, lekarz ma pewność, że nikt nie zapisze się na wizytę w czasie przerwy którą zaplanował sobie na inne czynności niż przyjmowanie pacjentów.

Dokumentacja medyczna w aplikacji mobilnej Proassist

Od jakiegoś czasu klienci Proassist mogą używać aplikacji mobilnej, która pozwala na dodawanie wizyt do kalendarza oraz zarządzanie grafikiem lekarza. Narzędzie jest bardzo intuicyjne oraz daje możliwość wykonywania codziennych czynności w pracy lekarza takich jak dodawanie, odwoływanie oraz przeprowadzanie wizyt wyłącznie za pomocą telefonu. Od niedawna w aplikacji mobilnej możliwe jest prowadzenie dokumentacji medycznej. Wszystkie dane wprowadzane do systemu Proassist przy użyciu komputera, zapisywane są automatycznie w aplikacji, dzięki czemu lekarz ma do nich wgląd w swoim telefonie przez cały czas. Korzystanie z danego narzędzia pozwala na uzupełnienie dokumentacji medycznej oraz umożliwia stały wgląd w kartę pacjenta bez konieczności logowania się do systemu za pomocą komputera. Dzięki aplikacji lekarz ma w zasięgu ręki sprawy pacjentów, co pozwala mu na szybkie zorientowanie się w swojej pracy.

Podsumowanie

Dzięki nowym funkcjonalnościom wprowadzonym do systemu Proassist, każdy lekarz może dodawać wybrane leki do ulubionych, aby jeszcze szybciej wystawiać e-receptę oraz indywidualnie zarządzać swoim grafikiem. Dodatkowo, zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącym wystawiania recept, w systemie pojawiło się automatyczne wyświetlanie mocy składników Rpw, umożliwiające wydanie tego leku w aptece. Najnowszym udogodnieniem dla naszych klientów jest aplikacja mobilna Proassist, która pozwala na szybki wgląd w dokumentację pacjenta oraz zarządzanie wizytami. Chcemy zapewnić naszym klientom jak największy komfort z korzystania z naszego oprogramowania, dlatego staramy się na bieżąco udoskonalać nasz system, co wiąże się z wprowadzaniem coraz to nowszych zmian i udogodnień.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin