Zadzwoń i dowiedz się więcej od naszych specjalistów!

Jak zmniejszyć koszty obsługi pacjenta, zachowując jakość i skuteczność usług świadczonych na wizytach

Obsługa pacjenta wymaga wyjątkowej sumienności oraz odpowiedzialności. W obliczu braku personelu medycznego z pewnością nie należy to do łatwych zadań. Faktem jest to, że wśród lekarzy występuje duża luka. Jak wynika z danych portalu Zdrowie Wprost brakuje aż 68 tys. lekarzy. A co za tym idzie? Oczywiście cierpią na tym osoby zmagające się z różnymi chorobami. Jednak deficyt odbija się nie tylko na owych pacjentach, ale także na samych lekarzach. Ponadto ogromna ilość pacjentów zwiększa zapotrzebowanie na pracowników działu rejestracji. Nie jest trudno zgadnąć, że koszty, jakie ponoszą lekarze związku z zatrudnieniem nowych osób, są niezmiernie wysokie. Ale oprócz kwestii materialnych warto również zwrócić uwagę na takie aspekty jak: czas poświęcony poszukiwaniem odpowiedniego personelu czy odpowiedzialność za niego. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się naszemu systemowi, który m.in. posiada program do rejestracji pacjentów.

Rejestracja online pacjentów

Taki sposób zapisu pacjentów, jak już wyżej wspomniano, niesie ze sobą niekwestionowane korzyści. Ale oprócz nich trzeba zaznaczyć, jak ważną rolę odgrywają czynniki psychologiczne. Niejednokrotnie pracownicy rejestracji medycznej nie są w stanie odebrać wszystkich połączeń od zafrasowanych pacjentów. Rejestratorki w placówkach medycznych zmagają się w wieloma obowiązkami. Ogromna ilość pacjentów nie tylko lekarzom daje we znaki. Długie kolejki osób, które chcą zapisać się na wizytę są częstym widokiem w przychodniach czy gabinetach. W rezultacie rozmowa telefoniczna z pacjentami jest niezwykle trudna, a niemal całkowicie niemożliwa do zrealizowania. Ponadto nasze program do rejestracji medycznej jest dostępny nie tylko w systemie Proassist, ale także na stronie danego medycznego gabinetu. Taka rejestracja online jest dostępna dla pacjentów o każdej porze dnia czy nocy. Ponadto może sam wybrać termin, który mu odpowiada. Dlatego warto wdrożyć nasz system umawiania wizyt, ponieważ gwarantuje on 95% odbieralność połączeń, a także oddzwanianie na nieodebrane połączenia. Dodatkowo elektroniczny kalendarz wizyt ukazuje wszystkie dostępne terminy, pozbywając się ewentualnych luk. Dzięki temu wzrasta zadowolenie nie tylko wśród pacjentów, ale także lekarzy i innych pracowników placówek medycznych

Łatwa i przyjemna obsługa systemu Proassist

Strach przed technologią jest jednym z czynników, które mogą zniechęcić lekarzy. Bowiem uważają, że komputerowe umiejętności nie stanowią ich najmocniejszej strony. Jednak z pewnością nie warto kierować się powyższą przesłanką, a tym bardziej się o nią martwić. Otóż większość obowiązków spoczywa na pracownikach Proassist. Ich zadaniem jest profesjonalna rejestracja telefoniczna pacjenta. Struktura systemu jest tak zbudowana, by korzystać z niej w sposób łatwy i intuicyjny. Ponadto programy do rejestracji pacjentów nie sprawiają trudności klientom, którzy się nim posługują.

Nasz system może przede wszystkim zapewnić rejestrację telefoniczną, która stanowi podporę dla wielu lekarzy. Bowiem usprawnia zapisy pacjentów, a ponadto redukuje liczbę zatrudnionych osób. Proassist podchodzi indywidualne do każdego klienta, co sprawia, że nasz pakiet usług jest wyjątkowy. Tłok, pośpiech i zamęt – wszystko to Cię czeka, jeśli nie skorzystasz z naszego programu do rejestracji pacjentów.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Podobają Ci się treści zamieszczane na naszym blogu?

Możemy na bieżąco informować Cię o nowych artykułach.
Spokojnie, nie będziemy wysyłać spamu. 😊
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!